با حمایت ما%۵
تخفیف بگیرد

logo-samandehi

آموزش ویرایش ویجت iOS 8

چگونه ویجت‌ها را در iOS 8 اضافه یا حذف کنیم؟

حال که به iOS 8 مهاجرت کرده‌اید از امکانی برخوردار خواهید بود که در iOS 7 وجود نداشته است. در این نسخه جدید سیستم عامل iOS خواهید توانست نوتیفیکیشن سنتر دستگاه را به هر شکل که دوست داشته باشید شخصی سازی کنید و ویجت‌ها را در این بخش قرار دهید. در ادامه با راتا رایان باشید تا روش اضافه و حذف ویجت‌ها را در iOS 8 بررسی کنیم.

 

undefined

همانطور که مطلع هستید ویجت‌هایی که دوست دارید در مرکز اعلانات دستگاه نمایش داده شوند، در ابتدا باید دانلود و نصب شده باشند. برای دانلود وجیت‌های مختلف می‌توانید به اپ‌استور سر بزنید و آن‌ها را در قالب یک اپلیکیشن معمولی دانلود کنید. برخی از آن‌ها تنها یک ویجت هستند و آیکون برنامه آن‌ها تنها برای تنظیمات بیشتر قابل استفاده خواهد بود، در حالی که بعضی دیگر از این ویجت‌ها مکمل یک برنامه کامل هستند. برای مثال ویجت برنامه‌های Evernote و Dropbox مثال‌هایی برای مورد دوم به شمار می‌روند.

برای آموزش اضافه کردن و حذف ویجت‌ها در این مطلب قصد داریم از ویجت اپلیکیشن Evernote استفاده کنیم که برنامه آن بسیار معروف است. اولین قدم پایین آوردن مرکز اعلانات (Notification Center) است که در آن ویجت‌ها قرار می‌گیرند. در این بخش دو تب مجزا می‌بینید که یکی از آن‌ها "Today" و دیگری "Notifications" نام دارد. در این راهنما و برای دیدن ویجت‌ها نیازی به تب "Notofications" نخواهیم داشت.

در بخش "Today" ویجت‌های پیش‌فرض سیستم را نظیر امروز، یادآور‌ها، بازار سهام، آب و هوا و ... را خواهید دید. به پایین صفحه بیایید تا جایی که بتوانید دکمه "Edit" را مشاهده کنید. بر روی آن تپ کنید. با انجام اینکار تمام ویجت‌های درون دستگاه به شما نشان داده می‌شود. آن‌هایی که هم‌اکنون فعال هستند با یک علامت منفی قرمز و آن‌هایی که غیر فعال هستند با علامت مثبت سبز رنگ نشان داده شده‌اند.

با تپ کردن بر روی علامت قرمز رنگ منفی به شما گزینه‌ای برای حذف کردن ویجت داده می‌شود. اگر منفی را انتخاب کنید ویجت به پایین لیست می‌رود. اما اگر علامت سبز رنگ مثبت را لمس کنید، خواهید دید که ویجت به بالای لیست منتقل می‌شود. پس از آن متوجه سه خط افقی در انتخاب اولویت قرارگیری ویجت خواهید شد که به وسیله آن می‌توانید اولویت بالا به پایین نمایش ویجت‌ها را تنظیم کنید.

زمانی که هر ویجت را در جای مناسب و دلخواه خود قرار دادید، تنها لازم است بر روی "Done" در سمت راست و بالای صفحه تپ کنید تا از این پس ویجت‌های دلخواه خود را به ترتیب مشاهده کنید. این روش یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مدیریت بر ویجت های  iOS 8 است.

برای اینکه بیشتر با روند انجام مراحل مختلف اضافه و حذف کردن ویجت‌ها آشنا شوید، توصیه می‌کنم تصاویر زیر را مشاهده کنید:

 

undefined

undefined

مطالب مرتبط

آخرین شرکتهای طرف قرارداد

دارولند

طراحی فروشگاه اینترنتی

آف مکس

طراحی سایت تخفیف گروهی

نمایندگان بیمه ما

طراحی وب سایت و پورتال نمایندگان

پژند الکترونیک

طراحی وب سایت و پرتال

نمایندگی بوش

طراحی وب سایت شرکتی

ایران بزرگ

طراحی وب سایت، اتوماسیون اداری و خدمات شبکه پایگاه خبری ایران بزرگ

ستون فقرات تهران

طراحی پورتال تخصصی پزشکی ستون فقرات تهران

آخرین توییت ها

آخرین مقالات آموزشی

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در شرکت فناوران راتا رایان