با حمایت ما%۵
تخفیف بگیرد

logo-samandehi

پشتیبانی گوگل از زبان برنامه‌‌نویسی «دارت»

گوگل از زبان برنامه‌‌نویسی «دارت» در «موتور اجرای اپلیکیشن گوگل» پشتیبانی می‌کند

در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل، غول جستجو از برنامه‌های خود برای پشتیبانی از زبان برنامه‌نویسی دارت روی گوگل اَپ اِنجین یا موتور اجرای اپلیکیشن گوگل پرده برداشت.

undefined

دارت زبان‌برنامه‌نویسی است که توسط گوگل توسعه یافته. هدف از توسعه‌ی این زبان برنامه‌نویسی، جایگزینی آن با جاوا اسکریپت است. جاوا اسکریپت زبان داخلی مرورگرهای وب، یا به بیان بهتر زبان اسکریپتی به‌منظور توسعه‌ی کدهای سمت کاربر است. جاوا اسکریپت دارای مشکلاتی چون مدیریت حافظه است. گوگل با حل کردن مشکل حافظه، این زبان را به‌عنوان جایگزینی برای جاوا اسکریپت معرفی کرده است. دارت با تبعیت از گرامر زبان برنامه‌نوسی C، از وراثت یگانه و شی‌گرایی پشتیبانی می‌کند.

دارت به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند روی ماشین مجازی درون مرورگرها اجرا شده، یا بصورت کامپایل شده با خروجی جاوا اسکریپت، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین ماشین مجازی دارت قابلیت اجرا روی سرور را نیز دارد. از این پس توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های سمت سرور خود را که به زبان دارت توسعه یافته‌اند، در ماشین‌های مجازی موتور اپلیکیشن گوگل اجرا کنند.

dart lang

همانطور که اشاره کردیم، دارت به‌عنوان جایگزینی برای جاوا اسکریپت خلق شده، اما لارس باک و کاسپر لوند، خالقان دارت، در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل اعلام کردند که این زبان برنامه‌نویسی با هدف تبدیل شدن به یک زبان همه منظوره توسعه یافته است.

توسه‌دهندگان با استفاده Docker قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های خود را در اپ انجین گوگل توسعه دهند. توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها روی اپ‌انجین گوگل امکان دسترسی به قابلیت‌های بیشتری را در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهد که می‌توان از جمله‌ی آن به دسترسی به پایگاه داده‌ و سیستم‌ کش گوگل در کنار سیستم لاگ این کمپانی برای توسعه اپلیکیشن‌ها اشاره کرد. توسعه‌دهندگان می‌توانند با آپلود کردن اپلیکیشن خود، وظیفه‌ی مدیریت حافظه‌ی ذخیره‌سازی را به اپ انجین واگذار کنند.

این سرویس هم‌اکنون در نسخه‌ی بتا قرار دارد. در صورتی که دوست دارید تا اطلاعات بیشتری را در مورد سرویس جدید گوگل به‌دست آورید، اینجا را کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین شرکتهای طرف قرارداد

دارولند

طراحی فروشگاه اینترنتی

آف مکس

طراحی سایت تخفیف گروهی

نمایندگان بیمه ما

طراحی وب سایت و پورتال نمایندگان

پژند الکترونیک

طراحی وب سایت و پرتال

نمایندگی بوش

طراحی وب سایت شرکتی

ایران بزرگ

طراحی وب سایت، اتوماسیون اداری و خدمات شبکه پایگاه خبری ایران بزرگ

ستون فقرات تهران

طراحی پورتال تخصصی پزشکی ستون فقرات تهران

آخرین توییت ها

آخرین مقالات آموزشی

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در شرکت فناوران راتا رایان