با حمایت ما%۵
تخفیف بگیرد

logo-samandehi

آموزش تمیز کردن فن CPU

 

 

معمولا بعد از گذشت یکی دو سال صدای کیس کمی متفاوت می شود . به محض روشن کردن پردازنده دور آن به حداکثر میرسد و یک صدای کلافه کننده از آن به گوش میرسد . وارد ویندوز هم که می شوید یک صدای آزار دهنده از داخل کیس به گوش میرسد همین موضوع باعث می شود تا در کیس را باز کرده و ببینید که این صدا از کدام قسمت به گوش میرسد . گرافیک که دارای خنک کننده هیت سینک بوده و هیچ فنی بر روی آن نصب نیست و منبع تغذیه هم بدلیل بزرگ بودن محفظه خروجی هوا 10درصد احتمال دارد که گردو و خاک بر روی آن بشیند . درست حدس زدید فن CPU به مرور زمان گردوخاک بر روی پره های آن نشسته  و همین موضوع باعث شده تا صدای زیادی تولید کند .  راه حل تمیز کردن فن پردازنده می باشد و روش انجام اینکار در ادامه توضیح داده می شود. 
1. ابتدا تمام کابل هایی که به کیس متصل است را جدا کنید . 

 

 

 

2.در کیس را باز کنید . 

 

 

3.کیس را بخوابانید . سعی کنید کابل های اطراف فن پردازنده را با بست کمی مرتب یا آنها را از جای خود در بیاورید . البته اگر بعدا می توانید به درستی کابل ها را در جای خود قرار بدهید اینکار را انجام بدهید . 

 

 

 

4 . در این مرحله دو روش برای تمیز کردن فن پردازنده وجود دارد . اول استفاده از اسپره هوای فشرده و دوم استفاده از جاروبرقی می باشد . اگر دسترسی به اسپره هوای فشرده دارید که کار همان دستگاه باد را انجام میدهد در غیر اینصورت جاروبرقی را روشن کرده و با کمی فاصله از فن آن را نگه دارید تا گردو خاک و چیزهایی که بین پره ها گیر کرده است خارج شود . به این نکته دقت داشته باشید که بهترین گزینه همان اسپره هوای فشرده می باشد و ممکن است با جاروبرقی تمام گردو غبار بین پره ها خارج نشود ولی چاره ای نیست و می توانید از آن استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

آخرین شرکتهای طرف قرارداد

دارولند

طراحی فروشگاه اینترنتی

آف مکس

طراحی سایت تخفیف گروهی

نمایندگان بیمه ما

طراحی وب سایت و پورتال نمایندگان

پژند الکترونیک

طراحی وب سایت و پرتال

نمایندگی بوش

طراحی وب سایت شرکتی

ایران بزرگ

طراحی وب سایت، اتوماسیون اداری و خدمات شبکه پایگاه خبری ایران بزرگ

ستون فقرات تهران

طراحی پورتال تخصصی پزشکی ستون فقرات تهران

آخرین توییت ها

آخرین مقالات آموزشی

استفاده از تکنولوژی روز دنیا در شرکت فناوران راتا رایان